VAFA finals fixtures 09/10 September

Posted on - Latest News, Featured
Saturday 9 September
Competition Final Home Team Away Team Time Venue
Premier Semi-Final 2 St Kevin’s OB University Blues 2:00pm Trevor Barker Oval
Premier Reserve Semi-Final 2 University Blues Old Xaverians 11:40am Trevor Barker Oval
Premier Thirds Semi-Final 2 St Kevin’s OB Gold Old Xaverians Red 9:20am Trevor Barker Oval
Premier B Semi-Final 2 Old Brighton Old Scotch 2:00pm Box Hill City Oval
Premier B Reserve Semi-Final 2 Old Scotch Old Brighton 11:40am Box Hill City Oval
Premier C Semi-Final 2 Caulfield Grammarians Old Haileybury 2:00pm Casey Fields
Premier C  Reserve Semi-Final 2 Caulfield Grammarians Marcellin 11:40am Casey Fields
Division 1 Preliminary Final Ormond PEGS 2:00pm Waverley Oval
Division 1 Reserve Preliminary Final PEGS St Mary’s Salesian 11:40am Waverley Oval
Division 3 Preliminary Final Powerhouse Westbourne 2:00pm Garvey Oval
Division 3 Reserve Preliminary Final Richmond Central La Trobe University 11:40am Garvey Oval
U19 Premier Preliminary Final Beaumaris De La Salle 2:00pm Sportscover Arena
U19 Premier Reserve Preliminary Final St Kevin’s OB Old Xaverians 9:20am Sportscover Arena
U19 Section 3 Preliminary Final Old Haileybury Marcellin 9:20am Casey Fields
U19 Section 5 Preliminary Final 2 De La Salle MHSOB 11:40am Sportscover Arena
Sunday 10 September
Competition Final Home Team Away Team Time Venue
Premier Semi-Final 1 Collegians De La Salle 2:00pm Trevor Barker Oval
Premier Reserve Semi-Final 1 St Kevin’s OB Old Melburnians 11:40am Trevor Barker Oval
Premier Thirds Semi-Final 1 Old Xaverians Black St Kevin’s OB Green 9:20am Trevor Barker Oval
Premier B Semi-Final 1 St Bernard’s Monash Blues 2:00pm Box Hill City Oval
Premier B Reserve Semi-Final 1 St Bernard’s Old Carey 11:40am Box Hill City Oval
Premier C Semi-Final 1 Marcellin Williamstown CYMS 2:00pm Sportscover Arena
Premier C Reserve Semi-Final 1 Old Geelong Old Camberwell 11:40am Sportscover Arena
Division 2 Preliminary Final West Brunswick Old Paradians 2:00pm Waverley Oval
Division 2 Reserve Preliminary Final Prahran Assumption MHSOB 11:40am Waverley Oval
Division 4 Preliminary Final North Brunswick Manningham 2:00pm Garvey Oval
Division 4 Reserve Preliminary Final Eley Park North Brunswick 11:40am Garvey Oval
U19 Section 4 Preliminary Final Monash Blues PEGS 9:20am Waverly Oval
U19 Section 2 Preliminary Final St Bedes/Mentone Tigers Old Carey 9:20am Box Hill City Oval
U19 Section 5 Preliminary Final 1 Old Camberwell Hampton Rovers 9:20am Sportscover Arena

*All fixtures are subject to change